NARIAMS

Sausio 8 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko konferencija „Nepriklausomos Lietuvos keliams – 25-eri“. Jame ne tik aptartas kelių šakos darbuotojų indėlis į šalies nepriklausomybę, bet ir apdovanoti kelininko profesijai nusipelnę sektoriaus darbuotojai.

Renginyje dalyvavo Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius, Seimo nariai Jurgis Razma ir Eduardas Šablinksas, Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdantysis direktorius Rimvydas Gradauskas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas ir kiti.

Konferencijos pradžioje iškilmingai įneštos keturių šalies regionų vėliavos: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos. Keturių etninių šalies regionų motyvas išryškėjo viso renginio metu – dalyviams koncertavo šiuos regionus reprezentuojantys tautinės muzikos ansambliai, o renginio vinimi tapo ansamblio „Lietuva“ pasirodymas.

Vyriausybės atstovai pabrėžė kelininkų indėlį prieš ketvirtį amžiaus Lietuvai siekiant nepriklausomybės bei ginant parlamentą tragiškų Sausio 13-osios įvykių metu.

„Per nepriklausomybės metus augome, tvirtėjome, siekėme pripažinimo tarptautinėje arenoje. Na, ir nebūkime tokie kuklūs, pasiekėme tikrai nemažai, įvykdėme svarbių infrastruktūrinių projektų“, – teigė Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Šiuo metu kelių šakai keliami uždaviniai kuo geriau išnaudoti Europos Sąjungos lėšas ir pastatyti svarbius Lietuvai kelių ir geležinkelių infrastruktūros projektus. Tikiu, kad turint nemenką patirtį, tai pavyks padaryti“, – teigė Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Komisija, sudaryta iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir asociacijos „Lietuvos keliai“ atstovų, vertino praėjusių metų kelininkų nuveiktus darbus: inovacijas, techninius ir statybos projektus.

Geriausiu metų objektu pripažintas Vilniaus Pietinis aplinkkelis, o „Kelininko aukso ženklas“ įteikas AB „Panevėžio keliai“ projektų direktoriui Audriui Butkūnui, techniniam direktoriui Viliui Gražiui ir tiltų statybos ir remonto padalinio vadovui Alvydui Makavičiui.

Už Panemunės aplinkkelio techninį projektą „Kelininko aukso ženklas“ įteiktas UAB „Kelprojektas“ generalinio direktoriaus pavaduotojui – technikos direktoriui Arvydui Čibirkai ir kelių skyriaus projektų vadovui Audriui Stoniui.

Už inovatyviausią metų sprendimą „Kelininko aukso ženklas“ įteiktas AB „Problematika“ laboratorijos vadovui Matui Bulevičiui ir Informacinių transporto sistemų skyriaus vadovui Pauliui Kytrai.

Be to, AB „Panevėžio keliai“ 50-mečio proga už svarų ir labai reikšmingą indėlį vystant ir tobulinant bendrovės veiklą, didelį asmeninį indėlį vystant ir tobulinant Lietuvos kelių infrastruktūrą apdovanotas AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

 

Už ilgametį nuoširdų ir kruopštų darbą tobulinant ir vystant Lietuvos automagistralių priežiūrą, už puikius pasiekimus gerinant eismo saugą, už dalykiškumą ir nuoširdų bendradarbiavimą apdovanotas VĮ „Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis;

Taip pat nepamiršta pasveikinti ir kelininkų dinastijų. Specialūs prizai – lininės staltiesės – įteikti Jackevičių, Rūlių bei Vaičiulionių šeimoms.

Leave a Reply

Your email address will not be published.